Moru Brons gehard veiligheidsglas op maat – 5 en 8 mm
art.nr.: Enk.ghrd.fgr.6
art.nr.: Enk.ghrd.fgr.6
€ 275,00 - excl. btw € 227,27
Moru Brons gehard is thermisch gehard veiligheidsglas met een warme bronzen tint en een moderne lineaire ribstructuur. De ribben vervormen het beeld achter de glasplaat, waardoor de directe doorkijk wordt verminderd terwijl er licht door het glas blijft vallen.
Verkrijgbaar in 5 en 8 mm en volledig op maat te bestellen. Geschikt voor onder andere glazen deuren, douchewanden, scheidingswanden en decoratieve interieurpanelen.
Alle afmetingen, boorgaten, uitsparingen en randbewerkingen moeten vóór het harden worden bepaald. Na productie kan gehard glas niet meer worden aangepast.
Moru Brons gehard veiligheidsglas op maat
Moru Brons gehard is decoratief veiligheidsglas met een warme bronzen tint en een verfijnde lineaire ribstructuur. Het karakteristieke lijnenspel geeft het glas een luxe, sfeervolle en eigentijdse uitstraling.
De ribstructuur vervormt het beeld achter de glasplaat. Hierdoor wordt de directe doorkijk verminderd, terwijl er nog steeds licht door het glas valt. Moru Brons gehard is daardoor geschikt voor interieurtoepassingen waarbij privacy, veiligheid en uitstraling samenkomen.
Het glas wordt thermisch gehard en is verkrijgbaar in een dikte van 5 of 8 mm.
Warme bronzen glaskleur
De bronzen tint geeft het glas een warme en exclusieve uitstraling. Moru Brons oogt zachter en sfeervoller dan grijs of blank figuurglas en vormt een opvallend onderdeel van het interieur.
Het glas laat zich goed combineren met:
- zwarte, bronzen of messingkleurige kozijnen;
- donkere en warme houtsoorten;
- beige, bruine en aardse kleuren;
- natuursteen en keramiek;
- moderne en industriële interieurs;
- klassieke en hotel-chique interieurstijlen;
- zwarte of messingkleurige beslagonderdelen.
De uitstraling van de bronskleur wordt beïnvloed door de lichtinval, achtergrond en verlichting. Tegen een lichte achtergrond kan het glas transparanter ogen. Tegen een donkere achtergrond komt de diepe bronzen kleur sterker naar voren.
Lineaire ribstructuur met verminderde doorkijk
Moru glas is herkenbaar aan de langgerekte ribben in het glasoppervlak. Deze structuur breekt het licht en vervormt het beeld achter de glasplaat.
Personen, voorwerpen en details zijn hierdoor minder duidelijk zichtbaar dan bij normaal helder glas. Het glas is echter niet volledig zichtdicht. Afhankelijk van de afstand tot het glas en de verlichting aan beide zijden kunnen vormen, bewegingen en silhouetten zichtbaar blijven.
Moru Brons gehard is daarom geschikt wanneer u meer privacy wilt creëren, zonder het open en lichtdoorlatende karakter van de ruimte volledig weg te nemen.
Thermisch gehard veiligheidsglas
Moru Brons gehard wordt tijdens de productie sterk verhit en vervolgens gecontroleerd en snel afgekoeld. Door dit hardingsproces wordt het glas sterker en beter bestand tegen mechanische en thermische belasting dan ongehard glas van dezelfde dikte.
Wanneer gehard veiligheidsglas breekt, valt het uiteen in veel kleine glaskorrels in plaats van grote, scherpe scherven. Hierdoor wordt het risico op ernstig snijletsel beperkt.
De geschiktheid van het glas is afhankelijk van onder andere:
- de afmetingen van de glasplaat;
- de gekozen glasdikte;
- de manier van monteren;
- de ondersteuning van het glas;
- de belasting van de glasplaat;
- de locatie en toepassing;
- de geldende veiligheidsvoorschriften.
Gehard glas biedt na breuk geen blijvende samenhang en is daarom niet automatisch geschikt als doorvalbeveiliging. Voor balustrades, verdiepingshoge beglazing en andere toepassingen met doorvalrisico kan een passende gelaagde glasopbouw noodzakelijk zijn.
Verkrijgbaar in 5 en 8 mm
Moru Brons gehard is verkrijgbaar in:
- 5 mm Moru Brons gehard
- 8 mm Moru Brons gehard
Welke glasdikte geschikt is, hangt af van de afmetingen, toepassing, bevestiging en belasting van de glasplaat.
5 mm Moru Brons gehard
De uitvoering van 5 mm kan worden gebruikt voor verschillende decoratieve en lichte interieurtoepassingen waarbij het glas voldoende wordt ondersteund.
8 mm Moru Brons gehard
De uitvoering van 8 mm is dikker en zwaarder en kan worden gekozen voor grotere glasoppervlakken of toepassingen waarbij meer stevigheid gewenst is.
De glasdikte alleen bepaalt niet of een glasplaat geschikt is. Ook de afmetingen, montagewijze en belasting moeten bij de keuze worden meegenomen.
Mogelijke toepassingen
Moru Brons gehard kan onder andere worden toegepast als:
- glazen binnendeur;
- glas in een stalen deur;
- douchewand;
- douchedeur;
- scheidingswand;
- roomdivider;
- zijpaneel naast een deur;
- glaspaneel in een kantoorwand;
- kastdeur;
- vitrinekast;
- meubelpaneel;
- decoratief interieurpaneel;
- horeca- of winkelinterieur.
Controleer bij iedere toepassing of de gekozen glasdikte, afmetingen en montagewijze geschikt zijn.
Richting van de ribstructuur
De richting van de lijnen heeft veel invloed op de uitstraling van de glasplaat.
De ribben worden meestal verticaal toegepast. Dit benadrukt de hoogte van de glasplaat en geeft het glas een rustige en slanke uitstraling. Een horizontale toepassing kan afhankelijk van de afmetingen en beschikbare plaatmaat eveneens mogelijk zijn.
Let bij het invoeren van de breedte en hoogte goed op de aangegeven richting van het patroon.
Bewerkingen worden vóór het harden uitgevoerd
Gehard glas kan na het hardingsproces niet meer worden gesneden, geslepen, geboord of op een andere manier worden bewerkt. Alle afmetingen en bewerkingen moeten daarom vooraf worden bepaald.
Dit geldt onder andere voor:
- boorgaten;
- hoekuitsparingen;
- binnenuitsparingen;
- schuine hoeken;
- ronde vormen;
- randbewerkingen;
- gaten en uitsparingen voor glasbeslag.
Controleer uw bestelling daarom zorgvuldig voordat u deze plaatst. Let daarbij op:
- de breedte en hoogte;
- de richting van het lijnpatroon;
- de gekozen glasdikte;
- de randafwerking;
- de positie en diameter van boorgaten;
- de positie en afmetingen van uitsparingen;
- de benodigde ruimte voor beslag en montage.
Na productie kunnen de maatvoering en bewerkingen niet meer worden aangepast.
Randafwerking
De randen van gehard glas moeten vóór het hardingsproces worden bewerkt. Afhankelijk van de beschikbare productopties kan Moru Brons gehard met verschillende randafwerkingen worden besteld.
Afgescherpte randen
Bij afgescherpt glas worden de scherpe kanten van de glasplaat verwijderd. De rand blijft technisch, mat en enigszins ruw van uiterlijk. Deze afwerking is vooral geschikt wanneer de glasrand grotendeels in een profiel, kozijn of beslag wordt weggewerkt.
Poly geslepen randen
Bij een poly geslepen rand worden de glasranden vlak, glad en glanzend afgewerkt. Deze randbewerking wordt meestal gekozen wanneer de randen zichtbaar blijven, bijvoorbeeld bij een glazen deur, douchewand of vrijstaand glaspaneel.
Moru Brons gehard op maat bestellen
Bij Glasmaatje bestelt u Moru Brons gehard volledig op maat. Vul de gewenste breedte en hoogte in en kies vervolgens een glasdikte van 5 of 8 mm.
Afhankelijk van de productopties kunt u ook de gewenste randafwerking, boorgaten en uitsparingen selecteren.
Controleer vóór het bestellen zorgvuldig:
- of de ingevoerde maten correct zijn;
- hoe de ribstructuur moet lopen;
- welke glasdikte nodig is;
- welke randafwerking gewenst is;
- of er gaten of uitsparingen nodig zijn;
- of het glas geschikt is voor de gewenste toepassing.
Het glas wordt speciaal volgens de door u ingevoerde specificaties geproduceerd.
Goed om te weten
- Verkrijgbaar in 5 en 8 mm.
- Thermisch gehard veiligheidsglas.
- Warme bronzen glaskleur.
- Voorzien van een lineaire ribstructuur.
- Vermindert de directe doorkijk.
- Niet volledig zichtdicht.
- Laat licht door.
- Bewerkingen moeten vóór het harden worden uitgevoerd.
- Na het harden kan het glas niet meer worden aangepast.
- Niet automatisch geschikt als doorvalbeveiliging.
- Kleur en uitstraling worden beïnvloed door lichtinval en achtergrond.
- Kleine verschillen in kleur, structuur en patroon kunnen bij figuurglas voorkomen.
Met Moru Brons gehard kiest u voor veiligheidsglas met een warme, luxe en karaktervolle uitstraling. De combinatie van de bronzen glaskleur, verfijnde ribstructuur en verminderde doorkijk maakt het glas bijzonder geschikt voor stijlvolle deuren, douchewanden, scheidingswanden en andere maatwerkinterieurs.
Gerelateerde producten
incl. 21% btw €
157.70
excl. 21% btw €
130.33
art.nr.: Enk.fgr.8
incl. 21% btw €
109.99
excl. 21% btw €
90.90
art.nr.: Enk.fgr.13
incl. 21% btw €
107.94
excl. 21% btw €
89.21
art.nr.: Enk.fgr.17
incl. 21% btw €
78.50
excl. 21% btw €
64.88
art.nr.: Enk.fgr.7
incl. 21% btw €
66.80
excl. 21% btw €
55.21
art.nr.: Enk.fgr.15
incl. 21% btw €
107.94
excl. 21% btw €
89.21
art.nr.: Enk.fgr.9





